Liha ja kala

Naudan under blade -pihvi: kalorit ja ravintoarvot

Naudan under blade -pihvi: 219 kcal per 100 g. 85 g:n annoksessa (3 oz) on 186 kcal, 27 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 8,8 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 57 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 43 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Muhennettu, vain vähärasvainen liha.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit219
Proteiini31 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva10 g g
Tyydyttynyt rasva4 g g
Natrium65 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: naudan under blade -pihvi

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Muhennettu, vain vähärasvainen liha21931010
Muhennettu, liha ja rasva27528018
Muhennettu, vain vähärasvainen liha, choice22231011
Muhennettu, vain vähärasvainen liha, select2153209,7
Muhennettu, liha ja rasva, choice28428019
Muhennettu, liha ja rasva, select26129016

Lähde: U.S. Department of Agriculture, Agricultural Research Service, FoodData Central. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 85 g:n annoksessa, kun ruoka on: naudan under blade -pihvi?

186 kcal 85 g:ssa. Per 100 g: 219 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: naudan under blade -pihvi?

31 g per 100 g eli 27 g 85 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: naudan under blade -pihvi?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa naudan under blade -pihvi sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.