Liha ja kala

Naudan ulkofilepihvi: kalorit ja ravintoarvot

Naudan ulkofilepihvi: 135 kcal per 100 g. 268 g:n annoksessa (1 pihvi) on 362 kcal, 62 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 13 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 69 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 31 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, vähärasvainen, select.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit135
Proteiini23 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva4,7 g g
Tyydyttynyt rasva1,8 g g
Natrium47 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: naudan ulkofilepihvi

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, vähärasvainen, select1352304,7
Raaka, vähärasvainen, choice1492306,3
Raaka, lip on, vähärasvainen1432305,7
Raaka, rasvan kanssa, choice1712209,2
Raaka, rasvan kanssa, select1512306,7
Raaka, lip on, vähärasvainen, select1352304,7
Raaka, lip on, vähärasvainen, choice1492306,3
Raaka, lip on, rasvan kanssa, select19122012
Raaka, lip on, rasvan kanssa, choice20521013
Grillattu, vähärasvainen, choice2112909,5
Grillattu, vähärasvainen, select1893006,7
Grillattu, lip on, vähärasvainen1982909,1
Grillattu, rasvan kanssa, select2072909,1
Grillattu, rasvan kanssa, choice23328013
Grillattu, lip on, vähärasvainen, choice20829010

Lähde: U.S. Department of Agriculture, Agricultural Research Service, FoodData Central. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 268 g:n annoksessa, kun ruoka on: naudan ulkofilepihvi?

362 kcal 268 g:ssa. Per 100 g: 135 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: naudan ulkofilepihvi?

23 g per 100 g eli 62 g 268 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: naudan ulkofilepihvi?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa naudan ulkofilepihvi sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.