Liha ja kala

Lammas: kalorit ja ravintoarvot

Lammas: 134 kcal per 100 g. 28 g:n annoksessa (1 oz) on 38 kcal, 6,1 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 0,9 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 75 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 25 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, sekaleikkeet, vain lihaa.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit134
Proteiini22 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva3,2 g g
Tyydyttynyt rasva1,3 g g
Natrium78 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: lammas

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, sekaleikkeet, vain lihaa1342203,2
Raaka, uusiseelantilainen, vain lihaa1282104,4
Raaka, koneellisesti erotettu27615024
Raaka, sekaleikkeet, lihaa ja rasvaa2432007,9
Raaka, uusiseelantilainen, lihaa ja rasvaa27717023
Raaka, vain vähärasvainen liha1422006,2
Raaka, liha ja rasva22918017
Kypsennetty, sekaleikkeet, vain lihaa2062909,9
Kypsennetty, uusiseelantilainen, vain lihaa2063008,9
Kypsennetty, sekaleikkeet, lihaa ja rasvaa27127014
Kypsennetty, uusiseelantilainen, lihaa ja rasvaa30524022
Kypsennetty, vain vähärasvainen liha2012709,6
Kypsennetty, liha ja rasva25625017

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 28 g:n annoksessa, kun ruoka on: lammas?

38 kcal 28 g:ssa. Per 100 g: 134 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: lammas?

22 g per 100 g eli 6,1 g 28 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: lammas?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa lammas sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.