Kjøtt og fisk

Lam: kalorier og næringsinnhold

Lam: 134 kalorier per 100 g. En porsjon på 28 g (1 oz) inneholder 38 kalorier, 6,1 g protein, 0 g karbohydrater og 0,9 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 75 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 25 %

Tallene over gjelder for: Rå, blandet, kun magert.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier134
Protein22 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett3,2 g g
Mettet fett1,3 g g
Natrium78 mg mg

Alle typer: lam, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå, blandet, kun magert1342203,2
Rå, newzealandsk, kun magert1282104,4
Rå, maskinelt utbenet27615024
Rå, blandet, magert og fett2432007,9
Rå, newzealandsk, magert og fett27717023
Rå, kun magert1422006,2
Rå, magert og fett22918017
Kokt, blandet, kun magert2062909,9
Kokt, newzealandsk, kun magert2063008,9
Kokt, blandet, magert og fett27127014
Kokt, newzealandsk, magert og fett30524022
Kokt, kun magert2012709,6
Kokt, magert og fett25625017

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 28 g lam?

38 kalorier i 28 g. Per 100 g: 134 kalorier.

Hvor mye protein er det i lam?

22 g per 100 g, eller 6,1 g i en porsjon på 28 g.

Hvor mange karbohydrater er det i lam?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer lam på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.