Pavut, pähkinät ja siemenet

Great northern -pavut: kalorit ja ravintoarvot

Great northern -pavut: 118 kcal per 100 g. 177 g:n annoksessa (1 kuppi) on 209 kcal, 15 g proteiinia, 37 g hiilihydraatteja ja 0,9 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 27 % kaloreistaHiilihydraatit 69 %Rasva 4 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Keitetty.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit118
Proteiini8,3 g g
Hiilihydraatit21 g g
Kuitu7 g g
Rasva0,5 g g
Tyydyttynyt rasva0,1 g g
Natrium2 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: great northern -pavut

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Keitetty1188,3210,5
Keitetty, suolalla1188,3210,5
Kuiva (kypsentämätön)33922621,1
Säilyke, ilman lisättyä suolaa1157,4210,4
Säilyke, vähäsuolainen1147,4210,4
Säilyke, valutettu ja huuhdeltu1147191,3

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 177 g:n annoksessa, kun ruoka on: great northern -pavut?

209 kcal 177 g:ssa. Per 100 g: 118 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: great northern -pavut?

8,3 g per 100 g eli 15 g 177 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: great northern -pavut?

Hiilihydraatteja 21 g per 100 g, joista kuitua 7 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa great northern -pavut sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.