Bønner, nøtter og frø

Great northern-bønner: kalorier og næringsinnhold

Great northern-bønner: 118 kalorier per 100 g. En porsjon på 177 g (1 kopp) inneholder 209 kalorier, 15 g protein, 37 g karbohydrater og 0,9 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 27 % av kalorieneKarbohydrater 69 %Fett 4 %

Tallene over gjelder for: Kokt i vann.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier118
Protein8,3 g g
Karbohydrater21 g g
Kostfiber7 g g
Fett0,5 g g
Mettet fett0,1 g g
Natrium2 mg mg

Alle typer: great northern-bønner, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Kokt i vann1188,3210,5
Kokt i vann, med salt1188,3210,5
Tørr (ukokt)33922621,1
Hermetisk, uten tilsatt salt1157,4210,4
Hermetisk, redusert salt1147,4210,4
Hermetisk, avrent og skylt1147191,3

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 177 g great northern-bønner?

209 kalorier i 177 g. Per 100 g: 118 kalorier.

Hvor mye protein er det i great northern-bønner?

8,3 g per 100 g, eller 15 g i en porsjon på 177 g.

Hvor mange karbohydrater er det i great northern-bønner?

21 g karbohydrater per 100 g, inkludert 7 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer great northern-bønner på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.