Liha ja kala

Kanan koipi: kalorit ja ravintoarvot

Kanan koipi: 214 kcal per 100 g. 167 g:n annoksessa on 357 kcal, 27 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 27 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 31 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 69 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, nahallinen.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit214
Proteiini16 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva16 g g
Tyydyttynyt rasva4,4 g g
Natrium84 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: kanan koipi

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, nahallinen21416016
Raaka, nahaton1201904,2
Paahdettu, nahallinen1842409
Paahdettu, nahaton1742407,8
Haudutettu, nahallinen22024013
Haudutettu, nahaton1852608,1
Pannulla paistettu, nahaton208280,79,3
Pannulla paistettu, nahallinen, jauhotettu254272,514
Pannulla paistettu, jauhotettu, nahan kanssa254272,514
Pannulla paistettu, leivitetty, nahan kanssa273228,716
Friteerattu, nahallinen, leivitetty273228,716

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 167 g:n annoksessa, kun ruoka on: kanan koipi?

357 kcal 167 g:ssa. Per 100 g: 214 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: kanan koipi?

16 g per 100 g eli 27 g 167 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: kanan koipi?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa kanan koipi sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.