Liha ja kala

Porsaan country-style-kylkiluut: kalorit ja ravintoarvot

Porsaan country-style-kylkiluut: 140 kcal per 100 g. 197 g:n annoksessa on 276 kcal, 41 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 11 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 62 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 38 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, vähärasvainen.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit140
Proteiini21 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva5,6 g g
Tyydyttynyt rasva2 g g
Natrium67 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: porsaan country-style-kylkiluut

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, vähärasvainen1402105,6
Raaka, rasvan kanssa18919012
Paahdettu, vähärasvainen22729011
Paahdettu, rasvan kanssa35922030
Muhennettu, vähärasvainen24728014
Muhennettu, rasvan kanssa27327018

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 197 g:n annoksessa, kun ruoka on: porsaan country-style-kylkiluut?

276 kcal 197 g:ssa. Per 100 g: 140 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: porsaan country-style-kylkiluut?

21 g per 100 g eli 41 g 197 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: porsaan country-style-kylkiluut?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa porsaan country-style-kylkiluut sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.