Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Liha ja kala

Naudan short ribs: kalorit ja ravintoarvot

Naudan short ribs: 169 kcal per 100 g. 125 g:n annoksessa (125 g) on 211 kcal, 25 g proteiinia, 0,1 g hiilihydraatteja ja 13 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 47 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 53 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, luuton, vain vähärasvainen liha.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit169
Proteiini20 g g
Hiilihydraatit0,1 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva10 g g
Tyydyttynyt rasva4,3 g g
Natrium85 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: naudan short ribs

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, luuton, vain vähärasvainen liha169200,110
Raaka, luuton, liha ja rasva23518018
Raaka, vain vähärasvainen liha175190,410
Raaka, liha ja rasva390140,436
Raaka, luuton, vain vähärasvainen liha, choice175190,311
Raaka, luuton, vain vähärasvainen liha, select1612009
Raaka, luuton, liha ja rasva, choice24017019
Raaka, luuton, liha ja rasva, select22718017
Muhennettu, luuton, vain vähärasvainen liha24029014
Muhennettu, luuton, liha ja rasva30526023
Muhennettu, vain vähärasvainen liha29531018
Muhennettu, liha ja rasva47122042
Muhennettu, luuton, vain vähärasvainen liha, choice25029015
Muhennettu, luuton, vain vähärasvainen liha, select22429012
Muhennettu, luuton, liha ja rasva, select28726020

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 125 g:n annoksessa, kun ruoka on: naudan short ribs?

211 kcal 125 g:ssa. Per 100 g: 169 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: naudan short ribs?

20 g per 100 g eli 25 g 125 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: naudan short ribs?

Hiilihydraatteja 0,1 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa naudan short ribs sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.