Liha ja kala

Kanan selkä: kalorit ja ravintoarvot

Kanan selkä: 137 kcal per 100 g. 51 g:n annoksessa on 70 kcal, 10 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 3 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 60 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 40 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit137
Proteiini20 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva5,9 g g
Tyydyttynyt rasva1,5 g g
Natrium82 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: kanan selkä

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka1372005,9
Raaka, nahallinen31914029
Paahdettu23928013
Paahdettu, nahallinen30026021
Paahdettu, grillikana, nahallinen26023019
Paahdettu, grillikana, nahaton20525012
Paahdettu, grillikana, nahan kanssa26023019
Paahdettu, nahallinen, grillikana bbq251200,419
Paahdettu, nahaton, grillikana bbq212220,314
Haudutettu20925011
Haudutettu, nahallinen25822018
Pannulla paistettu, nahaton288305,715
Pannulla paistettu, jauhotettu, nahallinen331286,521
Pannulla paistettu, leivitetty, nahallinen331221022
Pannulla paistettu, nahallinen, jauhotettu331286,521

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 51 g:n annoksessa, kun ruoka on: kanan selkä?

70 kcal 51 g:ssa. Per 100 g: 137 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: kanan selkä?

20 g per 100 g eli 10 g 51 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: kanan selkä?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa kanan selkä sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.