Kjøtt og fisk

Kyllingrygg: kalorier og næringsinnhold

Kyllingrygg: 137 kalorier per 100 g. En porsjon på 51 g inneholder 70 kalorier, 10 g protein, 0 g karbohydrater og 3 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 60 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 40 %

Tallene over gjelder for: Rå.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier137
Protein20 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett5,9 g g
Mettet fett1,5 g g
Natrium82 mg mg

Alle typer: kyllingrygg, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå1372005,9
Rå, med skinn31914029
Stekt i ovn23928013
Stekt i ovn, med skinn30026021
Stekt i ovn, grillstekt, med skinn26023019
Stekt i ovn, grillstekt, uten skinn20525012
Stekt i ovn, grillstekt, med skinn26023019
Stekt i ovn, med skinn, grillstekt bbq251200,419
Stekt i ovn, uten skinn, grillstekt bbq212220,314
Småkokt20925011
Småkokt, med skinn25822018
Pannestekt, uten skinn288305,715
Pannestekt, melert, med skinn331286,521
Pannestekt, panert, med skinn331221022
Pannestekt, med skinn, meldrysset331286,521

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 51 g kyllingrygg?

70 kalorier i 51 g. Per 100 g: 137 kalorier.

Hvor mye protein er det i kyllingrygg?

20 g per 100 g, eller 10 g i en porsjon på 51 g.

Hvor mange karbohydrater er det i kyllingrygg?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer kyllingrygg på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.