Juomat, makeiset ja lisukkeet

Kana-kasviskeitto: kalorit ja ravintoarvot

Kana-kasviskeitto: 60 kcal per 100 g. 255 g:n annoksessa (1 kuppi) on 153 kcal, 7,4 g proteiinia, 23 g hiilihydraatteja ja 3,6 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 19 % kaloreistaHiilihydraatit 60 %Rasva 21 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Valmis tarjoiltavaksi.

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit60
Proteiini2,9 g g
Hiilihydraatit8,9 g g
Kuitu1,6 g g
Sokerit1,1 g g
Rasva1,4 g g
Tyydyttynyt rasva0,4 g g
Natrium250 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: kana-kasviskeitto

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Valmis tarjoiltavaksi602,98,91,4
Perunalla ja juustolla651,25,24,5
Valmistettu, kuivaseoksesta201,13,10,3
Kuiva (kypsentämätön), jauhe34619555,6
Säilyke, tiiviste612,972,3
Säilyke, lisätty vesi311,53,61,2
Säilyke, valmis tarjoiltavaksi3324,70,7

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 255 g:n annoksessa, kun ruoka on: kana-kasviskeitto?

153 kcal 255 g:ssa. Per 100 g: 60 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: kana-kasviskeitto?

2,9 g per 100 g eli 7,4 g 255 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: kana-kasviskeitto?

Hiilihydraatteja 8,9 g per 100 g, joista kuitua 1,6 g ja sokereita 1,1 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa kana-kasviskeitto sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.