Korn og brød

Pannekake: kalorier og næringsinnhold

Pannekake: 227 kalorier per 100 g. En porsjon på 28 g (1 oz) inneholder 64 kalorier, 1,8 g protein, 8 g karbohydrater og 2,8 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 11 % av kalorieneKarbohydrater 50 %Fett 39 %

Tallene over gjelder for: Naturell, hjemmelaget.

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier227
Protein6,4 g g
Karbohydrater28 g g
Kostfiber1,2 g g
Fett9,7 g g
Mettet fett2,1 g g
Natrium439 mg mg

Alle typer: pannekake, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Naturell, hjemmelaget2276,4289,7
Blåbær, hjemmelaget2226,1299,2
Kjernemelk, hjemmelaget2276,8299,3
Med smør og sirup2105,3374,5
Redusert fett2695,7571,9
Ferdigtilberedt, komplett miks, med vann1945,2372,5
Ferdigtilberedt, ufullstendig miks, egg og melk2187,8297,7
Tørr (ukokt), komplett miks3689,8743,1
Tørr (ukokt), ufullstendig miks35510741,7
Tørr (ukokt), spesialmiks3498,9741,4
Frossen, klar til oppvarming2335,2386,8
Frossen, glutenfri2153,3404,5
Mikrobølgeovn, fra fryst2405,9434,7

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 28 g pannekake?

64 kalorier i 28 g. Per 100 g: 227 kalorier.

Hvor mye protein er det i pannekake?

6,4 g per 100 g, eller 1,8 g i en porsjon på 28 g.

Hvor mange karbohydrater er det i pannekake?

28 g karbohydrater per 100 g, inkludert 1,2 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer pannekake på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.