Liha ja kala

Vasikan rasva: kalorit ja ravintoarvot

Vasikan rasva: 638 kcal per 100 g. 28 g:n annoksessa (1 oz) on 181 kcal, 1,7 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 19 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 4 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 96 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, yhdistetyt leikkeet.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit638
Proteiini6 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva68 g g
Tyydyttynyt rasva33 g g
Natrium26 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: vasikan rasva

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, yhdistetyt leikkeet6386068
Raaka5099,9052
Raaka, ulkoinen5038,80,952
Kypsennetty, yhdistetyt leikkeet6429,4067
Kypsennetty5219,4053
Kypsennetty, ulkoinen54015053

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 28 g:n annoksessa, kun ruoka on: vasikan rasva?

181 kcal 28 g:ssa. Per 100 g: 638 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: vasikan rasva?

6 g per 100 g eli 1,7 g 28 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: vasikan rasva?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa vasikan rasva sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.