Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Liha ja kala

Vasikan koipi: kalorit ja ravintoarvot

Vasikan koipi: 117 kcal per 100 g. 125 g:n annoksessa (125 g) on 146 kcal, 26 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 3,9 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 75 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 25 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, liha ja rasva.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit117
Proteiini21 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva3,1 g g
Tyydyttynyt rasva1,2 g g
Natrium63 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: vasikan koipi

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, liha ja rasva1172103,1
Raaka, takaosan sisäpaisti, vähärasvainen1072101,8
Paahdettu, vähärasvainen1502803,4
Paahdettu, liha ja rasva1602804,7
Muhennettu, vähärasvainen2033705,1
Muhennettu, liha ja rasva2113606,3
Pannulla paistettu, vähärasvainen1833304,6
Pannulla paistettu, liha ja rasva2113208,3
Pannulla paistettu, leivitetty, vähärasvainen216289,86,3
Pannulla paistettu, leivitetty, liha ja rasva238279,99,2

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 125 g:n annoksessa, kun ruoka on: vasikan koipi?

146 kcal 125 g:ssa. Per 100 g: 117 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: vasikan koipi?

21 g per 100 g eli 26 g 125 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: vasikan koipi?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa vasikan koipi sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.