Liha ja kala

Naudan kylkipaisti: kalorit ja ravintoarvot

Naudan kylkipaisti: 162 kcal per 100 g. 125 g:n annoksessa (125 g) on 203 kcal, 27 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 9,1 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 57 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 43 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, luullinen, pelkkää lihaa.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit162
Proteiini22 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva7,3 g g
Tyydyttynyt rasva3,3 g g
Natrium76 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: naudan kylkipaisti

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, luullinen, pelkkää lihaa1622207,3
Raaka, luullinen, lihaa ja rasvaa26319020
Raaka, liha ja rasva36716033
Raaka, kokonainen, liha ja rasva32216028
Paahdettu, luullinen, pelkkää lihaa24432011
Paahdettu, luullinen, lihaa ja rasvaa31628021
Paahdettu, vain vähärasvainen liha22028011
Paahdettu, liha ja rasva33323026
Paahdettu, kokonainen, liha ja rasva36523030
Grillattu, liha ja rasva33822027
Grillattu, kokonainen, liha ja rasva35222029

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 125 g:n annoksessa, kun ruoka on: naudan kylkipaisti?

203 kcal 125 g:ssa. Per 100 g: 162 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: naudan kylkipaisti?

22 g per 100 g eli 27 g 125 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: naudan kylkipaisti?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa naudan kylkipaisti sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.