Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Juomat, makeiset ja lisukkeet

Margariini: kalorit ja ravintoarvot

Margariini: 716 kcal per 100 g. 14 g:n annoksessa (1 rkl) on 102 kcal, 0 g proteiinia, 0,1 g hiilihydraatteja ja 11 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 0 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 100 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Rasia, rapsiöljy.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit716
Proteiini0,2 g g
Hiilihydraatit0,6 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva81 g g
Tyydyttynyt rasva11 g g
Natrium631 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: margariini

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Rasia, rapsiöljy7160,20,681
Rasia, soijaöljy7100,21,380
Rapsiöljy, vegaaninen7070,20,880
Öljyseos, kevyt3480039
Rapsi- ja kalaöljy7050,20,679
Rapsi- ja oliiviöljy7140,20,780
Rapsiöljy, kasvisterolit7140,2280
Rasia, rapsiöljy, suolaton7110,21,280
Kasvisterolit, kevyt3630439
Paketti, palmu ja soija7030,2080
Rapsiöljy, kevyt35100,539
Paketti, rypsi tai soija7190,21,481
Rasia, kovetettu rapsiöljy7020,23,778
Rasia, kovetettu soijaöljy6970,23,877
Kova, soija7190,90,981

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 14 g:n annoksessa, kun ruoka on: margariini?

102 kcal 14 g:ssa. Per 100 g: 716 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: margariini?

0,2 g per 100 g eli 0 g 14 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: margariini?

Hiilihydraatteja 0,6 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa margariini sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.