Liha ja kala

Lampaan kylkikotelettti: kalorit ja ravintoarvot

Lampaan kylkikotelettti: 147 kcal per 100 g. 63 g:n annoksessa on 93 kcal, 15 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 3,5 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 66 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 34 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, vain vähärasvainen liha.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit147
Proteiini24 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva5,6 g g
Tyydyttynyt rasva2,5 g g
Natrium71 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: lampaan kylkikotelettti

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, vain vähärasvainen liha1472405,6
Raaka, liha ja rasva23721017
Grillattu, vain vähärasvainen liha23432012
Grillattu, liha ja rasva30529021
Grillattu, rasvaton pinta, vain lihaa23633012
Grillattu, rasvaton pinta, lihaa ja rasvaa27631017

Lähde: U.S. Department of Agriculture, Agricultural Research Service, FoodData Central. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 63 g:n annoksessa, kun ruoka on: lampaan kylkikotelettti?

93 kcal 63 g:ssa. Per 100 g: 147 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: lampaan kylkikotelettti?

24 g per 100 g eli 15 g 63 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: lampaan kylkikotelettti?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa lampaan kylkikotelettti sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.