Liha ja kala

Lampaan koipi: kalorit ja ravintoarvot

Lampaan koipi: 201 kcal per 100 g. 28 g:n annoksessa (1 oz) on 57 kcal, 5,3 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 3,8 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 38 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 62 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, lihaa ja rasvaa, pakastettu.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit201
Proteiini19 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva13 g g
Tyydyttynyt rasva6,7 g g
Natrium41 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: lampaan koipi

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, lihaa ja rasvaa, pakastettu20119013
Raaka, tunneliluistettu, vain lihaa1212104,1
Raaka, tunneliluistettu, lihaa ja rasvaa1212104,1
Paahdettu, vain lihaa, pakastettu1812807
Paahdettu, lihaa ja rasvaa, pakastettu23425014
Paahdettu, tunneliluistettu, vain lihaa1592506,4
Paahdettu, tunneliluistettu, lihaa ja rasvaa20823013
Muhennettu, lihaa ja rasvaa, pakastettu24625016

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 28 g:n annoksessa, kun ruoka on: lampaan koipi?

57 kcal 28 g:ssa. Per 100 g: 201 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: lampaan koipi?

19 g per 100 g eli 5,3 g 28 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: lampaan koipi?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa lampaan koipi sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.