Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Liha ja kala

Kanan vaalea liha: kalorit ja ravintoarvot

Kanan vaalea liha: 186 kcal per 100 g. 194 g:n annoksessa on 361 kcal, 39 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 22 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 45 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 55 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, nahallinen.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit186
Proteiini20 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva11 g g
Tyydyttynyt rasva3,2 g g
Natrium65 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: kanan vaalea liha

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, nahallinen18620011
Raaka, nahaton1142301,6
Paahdettu, nahallinen22229011
Paahdettu, nahaton1733104,5
Haudutettu, nahallinen20126010
Haudutettu, nahaton1592904
Pannulla paistettu, nahaton192330,45,5
Pannulla paistettu, nahallinen, jauhotettu246301,812
Friteerattu, nahallinen, leivitetty277249,515

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 194 g:n annoksessa, kun ruoka on: kanan vaalea liha?

361 kcal 194 g:ssa. Per 100 g: 186 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: kanan vaalea liha?

20 g per 100 g eli 39 g 194 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: kanan vaalea liha?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa kanan vaalea liha sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.