Kjøtt og fisk

Entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke: kalorier og næringsinnhold

Entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke: 165 kalorier per 100 g. En porsjon på 361 g (1 biff) inneholder 596 kalorier, 81 g protein, 0 g karbohydrater og 29 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 56 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 44 %

Tallene over gjelder for: Rå, kun magert.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier165
Protein22 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett7,9 g g
Mettet fett3,3 g g
Natrium56 mg mg

Alle typer: entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå, kun magert1652207,9
Rå, magert og fett23920017
Stekt i ovn, kun magert27329016
Stekt i ovn, magert og fett29628019
Stekt i ovn, med ben, kun magert23127014
Stekt i ovn, med ben, kjøtt og fett30024023
Stekt i ovn, med ben, kun magert, select21927012
Stekt i ovn, med ben, kun magert, choice24027015
Stekt i ovn, uten ben, kun magert, choice22928013
Stekt i ovn, uten ben, kun magert, select2022909,7
Stekt i ovn, med ben, kjøtt og fett, select29023022
Stekt i ovn, med ben, kjøtt og fett, choice30724024
Stekt i ovn, uten ben, magert og fett, choice30324023
Stekt i ovn, uten ben, magert og fett, select27725020

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 361 g entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke?

596 kalorier i 361 g. Per 100 g: 165 kalorier.

Hvor mye protein er det i entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke?

22 g per 100 g, eller 81 g i en porsjon på 361 g.

Hvor mange karbohydrater er det i entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer entrecôtesteik av storfe, stekt i ett stykke på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.