Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Liha ja kala

Siika: kalorit ja ravintoarvot

Siika: 114 kcal per 100 g. 198 g:n annoksessa (1 fileetä) on 226 kcal, 38 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 7,5 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 69 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 31 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, järvi.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit114
Proteiini19 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva3,8 g g
Tyydyttynyt rasva0,8 g g
Natrium45 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: siika

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, järvi1141903,8
Raaka1311906,1
Uuniin paistettu, järvi1332304,3
Kuivattu, savustettu40267013
Kuivattu37162013
Savustettu, järvi1082300,9
Savustettu, uunissa paistettu2334205,8

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 198 g:n annoksessa, kun ruoka on: siika?

226 kcal 198 g:ssa. Per 100 g: 114 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: siika?

19 g per 100 g eli 38 g 198 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: siika?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa siika sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.