Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Liha ja kala

Vasikan selkä: kalorit ja ravintoarvot

Vasikan selkä: 114 kcal per 100 g. 28 g:n annoksessa (1 oz) on 32 kcal, 6,2 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 0,8 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 77 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 23 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, vähärasvainen.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit114
Proteiini22 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva2,9 g g
Tyydyttynyt rasva1,1 g g
Natrium99 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: vasikan selkä

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, vähärasvainen1142202,9
Raaka, liha ja rasva177200,110
Paahdettu, vähärasvainen1752606,9
Paahdettu, liha ja rasva21725012
Grillattu, kyljys, vähärasvainen159300,14,4
Grillattu, kyljys, liha ja rasva198280,29,5
Muhennettu, vähärasvainen2263409,2
Muhennettu, liha ja rasva28430017

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 28 g:n annoksessa, kun ruoka on: vasikan selkä?

32 kcal 28 g:ssa. Per 100 g: 114 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: vasikan selkä?

22 g per 100 g eli 6,2 g 28 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: vasikan selkä?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa vasikan selkä sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.