Liha ja kala

Karibu: kalorit ja ravintoarvot

Karibu: 122 kcal per 100 g. 125 g:n annoksessa (125 g) on 153 kcal, 28 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 3,3 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 79 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 21 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit122
Proteiini23 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva2,6 g g
Tyydyttynyt rasva0,3 g g
Natrium49 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: karibu

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka1222302,6
Raaka, kypsytetty1262303,1
Raaka, takaneljännes1222303,4
Kypsennetty1633203
Kypsennetty, takaneljännes1592904,8
Kuivattu3076204,8
Kuivattu, olkapää2715903,7
Kuivattu, lapa, puolikuiva2555205,2

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 125 g:n annoksessa, kun ruoka on: karibu?

153 kcal 125 g:ssa. Per 100 g: 122 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: karibu?

23 g per 100 g eli 28 g 125 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: karibu?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa karibu sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.