Liha ja kala

Kalkkunan vaalea liha: kalorit ja ravintoarvot

Kalkkunan vaalea liha: 110 kcal per 100 g. 85 g:n annoksessa (1 annos) on 94 kcal, 20 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 1,2 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 88 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 12 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, nahaton.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit110
Proteiini23 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva1,4 g g
Tyydyttynyt rasva0,5 g g
Natrium49 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: kalkkunan vaalea liha

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, nahaton1102301,4
Raaka, nahan kanssa1362204,6
Raaka, nahaton, kana1112301,6
Raaka, nahaton, kukko1102301,3
Raaka, nahan kanssa, kana1372204,7
Raaka, nahan kanssa, kukko1332204,2
Raaka, vain liha114240,11,5
Paahdettu, nahaton1633203
Paahdettu, nahan kanssa1803105,4
Paahdettu, nahaton, kana1713303,3
Paahdettu, nahaton, kukko1633203
Paahdettu, nahan kanssa, kana1863205,3
Paahdettu, nahan kanssa, kukko1823105,7

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 85 g:n annoksessa, kun ruoka on: kalkkunan vaalea liha?

94 kcal 85 g:ssa. Per 100 g: 110 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: kalkkunan vaalea liha?

23 g per 100 g eli 20 g 85 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: kalkkunan vaalea liha?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa kalkkunan vaalea liha sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.