Kjøtt og fisk

Svinesteak fra ytrefilet: kalorier og næringsinnhold

Svinesteak fra ytrefilet: 121 kalorier per 100 g. En porsjon på 210 g inneholder 254 kalorier, 48 g protein, 0 g karbohydrater og 5,5 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 80 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 20 %

Tallene over gjelder for: Rå, uten ben, mager.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier121
Protein23 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett2,6 g g
Mettet fett0,9 g g
Natrium63 mg mg

Alle typer: svinesteak fra ytrefilet, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå, uten ben, mager1212302,6
Rå, uten ben, med fett1332304
Stekt i ovn, uten ben, mager1783005,3
Stekt i ovn, uten ben, med fett1923007,3
Grillet, uten ben, mager1612904,4
Grillet, uten ben, med fett1702805,5
Braisert, uten ben, mager1632904,5
Braisert, uten ben, med fett1712805,5

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 210 g svinesteak fra ytrefilet?

254 kalorier i 210 g. Per 100 g: 121 kalorier.

Hvor mye protein er det i svinesteak fra ytrefilet?

23 g per 100 g, eller 48 g i en porsjon på 210 g.

Hvor mange karbohydrater er det i svinesteak fra ytrefilet?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer svinesteak fra ytrefilet på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.