Kjøtt og fisk

Mortadella: kalorier og næringsinnhold

Mortadella: 256 kalorier per 100 g. En porsjon på 28 g (1 skive) inneholder 72 kalorier, 3,5 g protein, 2,3 g karbohydrater og 5,3 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 20 % av kalorieneKarbohydrater 13 %Fett 67 %

Tallene over gjelder for: Storfe.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier256
Protein13 g g
Karbohydrater8,2 g g
Kostfiber0 g g
Sukker1,6 g g
Fett19 g g
Mettet fett8,9 g g
Natrium1 293 mg mg

Alle typer: mortadella, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Storfe256138,219
Kylling236141115
Lite fett11612131,3
Sammensatt286128,422
Redusert fett211133,516
Blandet kjøtt316119,326
Svin247150,720
Storfe, lite fett204125,215
Storfe og svin308155,525
Kjøtt og fjærfe281106,324
Kylling og svin336104,231
Svin, kalkun, storfe336126,729
Kylling, svin, storfe272115,623
Kylling, kalkun, svin2989,95,726
Svin og kalkun, lett211133,516

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 28 g mortadella?

72 kalorier i 28 g. Per 100 g: 256 kalorier.

Hvor mye protein er det i mortadella?

13 g per 100 g, eller 3,5 g i en porsjon på 28 g.

Hvor mange karbohydrater er det i mortadella?

8,2 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 1,6 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer mortadella på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.