Juomat, makeiset ja lisukkeet

Pikatee: kalorit ja ravintoarvot

Pikatee: 385 kcal per 100 g. 23 g:n annoksessa (1 annos) on 89 kcal, 0,1 g proteiinia, 22 g hiilihydraatteja ja 0,1 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 1 % kaloreistaHiilihydraatit 99 %Rasva 1 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Sitruuna.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit385
Proteiini0,6 g g
Hiilihydraatit98 g g
Kuitu0 g g
Rasva0,3 g g
Tyydyttynyt rasva0 g g
Natrium5 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: pikatee

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Sitruuna3850,6980,3
Sitruuna, kevyt200,40
Sitruuna, sakkariini3383,3850,6
Kofeiiniton, sitruuna, kevyt3383,3850,6
Valmistettu, sokeroimaton10,10,20
Valmistettu, sokeroitu sitruuna3508,60,1
Kuiva (kypsentämätön), sokeroimaton31620590
Kuiva (kypsentämätön), sokeroitu sitruuna4010,1990,7
Kuiva (kypsentämätön), sokeroimaton sitruuna3467,4790,2
Kuiva (kypsentämätön), sokeroimaton, kofeiiniton31620590
Kuiva (kypsentämätön), sokeroitu sitruuna, kofeiiniton4010,1990,7

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 23 g:n annoksessa, kun ruoka on: pikatee?

89 kcal 23 g:ssa. Per 100 g: 385 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: pikatee?

0,6 g per 100 g eli 0,1 g 23 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: pikatee?

Hiilihydraatteja 98 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa pikatee sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.