Kjøtt og fisk

Italiensk pølse: kalorier og næringsinnhold

Italiensk pølse: 149 kalorier per 100 g. En porsjon på 84 g inneholder 125 kalorier, 14 g protein, 1,8 g karbohydrater og 7,1 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 43 % av kalorieneKarbohydrater 6 %Fett 51 %

Tallene over gjelder for: Søt.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier149
Protein16 g g
Karbohydrater2,1 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett8,4 g g
Mettet fett3,3 g g
Natrium570 mg mg

Alle typer: italiensk pølse, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Søt149162,18,4
Rå, svin263151118
Rå, redusert fett162174,28,1
Rå, mild29014324
Kokt, svin290195,221
Kokt, redusert fett195212,511
Pannestekt, mild324181,926

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 84 g italiensk pølse?

125 kalorier i 84 g. Per 100 g: 149 kalorier.

Hvor mye protein er det i italiensk pølse?

16 g per 100 g, eller 14 g i en porsjon på 84 g.

Hvor mange karbohydrater er det i italiensk pølse?

2,1 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer italiensk pølse på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.