Kjøtt og fisk

Suppehøne: kalorier og næringsinnhold

Suppehøne: 148 kalorier per 100 g. En porsjon på 284 g inneholder 420 kalorier, 60 g protein, 0 g karbohydrater og 18 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 60 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 40 %

Tallene over gjelder for: Rå, uten skinn.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier148
Protein21 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett6,3 g g
Mettet fett1,6 g g
Natrium79 mg mg

Alle typer: suppehøne, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå, uten skinn1482106,3
Rå, med skinn25818020
Rå, mørkt kjøtt1572008,1
Rå, lyst kjøtt1372304,2
Rå, med innmat og hals251180,220
Småkokt, uten skinn23730012
Småkokt, med skinn28527019
Småkokt, mørkt kjøtt25828015
Småkokt, lyst kjøtt2133308
Småkokt, med innmat og hals21425012

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 284 g suppehøne?

420 kalorier i 284 g. Per 100 g: 148 kalorier.

Hvor mye protein er det i suppehøne?

21 g per 100 g, eller 60 g i en porsjon på 284 g.

Hvor mange karbohydrater er det i suppehøne?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer suppehøne på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.