Liha ja kala

Atlantin turska: kalorit ja ravintoarvot

Atlantin turska: 82 kcal per 100 g. 231 g:n annoksessa (1 fileetä) on 189 kcal, 41 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 1,6 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 92 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 8 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit82
Proteiini18 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva0,7 g g
Tyydyttynyt rasva0,1 g g
Natrium54 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: atlantin turska

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka821800,7
Raaka, kielet ja posket721501,1
Raaka, luonnonvarainen701600,7
Uuniin paistettu1052300,9
Kuivattu, suolattu2906302,4
Kuivattu, suolattu, liotettu831800,7
Säilyke1052300,9
Savustettu851800,9

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 231 g:n annoksessa, kun ruoka on: atlantin turska?

189 kcal 231 g:ssa. Per 100 g: 82 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: atlantin turska?

18 g per 100 g eli 41 g 231 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: atlantin turska?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa atlantin turska sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.