Liha ja kala

Porsaan etulapa: kalorit ja ravintoarvot

Porsaan etulapa: 120 kcal per 100 g. 125 g:n annoksessa (125 g) on 150 kcal, 25 g proteiinia, 0 g hiilihydraatteja ja 4,8 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 70 % kaloreistaHiilihydraatit 0 %Rasva 30 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka, vähärasvainen.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit120
Proteiini20 g g
Hiilihydraatit0 g g
Kuitu0 g g
Sokerit0 g g
Rasva3,8 g g
Tyydyttynyt rasva1,2 g g
Natrium90 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: porsaan etulapa

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka, vähärasvainen1202003,8
Raaka, rasvan kanssa19319013
Paahdettu, vähärasvainen22827013
Paahdettu, rasvan kanssa31724024
Muhennettu, vähärasvainen1942708,9
Muhennettu, rasvan kanssa23525014

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 125 g:n annoksessa, kun ruoka on: porsaan etulapa?

150 kcal 125 g:ssa. Per 100 g: 120 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: porsaan etulapa?

20 g per 100 g eli 25 g 125 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: porsaan etulapa?

Hiilihydraatteja 0 g per 100 g, joista kuitua 0 g ja sokereita 0 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa porsaan etulapa sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.