Löydä pelejä, kenttiä ja pelaajia lähelläsi JOGOn avulla. JOGO on Fuelin tekijöiden ilmainen urheilusovellus.Löydä peli läheltäsi JOGOllaLataa JOGO

Hedelmät

Makeat kirsikat: kalorit ja ravintoarvot

Makeat kirsikat: 63 kcal per 100 g. 154 g:n annoksessa (1 kuppi ilman kiviä) on 97 kcal, 1,7 g proteiinia, 25 g hiilihydraatteja ja 0,3 g rasvaa.

Kalorit
Proteiini g
Hiilihydraatit g
Rasva g
Proteiini 6 % kaloreistaHiilihydraatit 91 %Rasva 3 %

Yllä olevat luvut koskevat vaihtoehtoa: Raaka.

Silmäys

Ravintotiedot

Ravintoaine100 g:ssaSinun annoksesi
Kalorit63
Proteiini1,1 g g
Hiilihydraatit16 g g
Kuitu2,1 g g
Sokerit13 g g
Rasva0,2 g g
Tyydyttynyt rasva0 g g
Natrium0 mg mg

Kaikki lajit, 100 g:aa kohti: makeat kirsikat

Näin luvut muuttuvat leikkeen, lajikkeen ja kypsennystavan mukaan.

LajikcalProteiini gHiilihydraatit gRasva g
Raaka631,1160,2
Raaka, tummanpunainen631160,2
Säilyke, vedessä460,8120,1
Säilyke, omassa mehussa540,9140
Säilyke, vahva siirappi830,6210,1
Säilyke, kevyt siirappi670,6170,1
Säilyke, erittäin sakea siirappi1020,6260,1
Säilyke, vahva siirappi, valutettu830,7210,2
Säilyke, sakea siirappi, kivetön830,6210,1
Pakastettu, sokeroitu891,1220,1

Lähde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Sisältää tietoa, joka on lisensoitu Open Government Licence - Canada -lisenssillä. Arvot ovat keskiarvoja, ja ne vaihtelevat lajikkeen, merkin ja valmistustavan mukaan.

Kysymykset

Kuinka paljon kaloreita on 154 g:n annoksessa, kun ruoka on: makeat kirsikat?

97 kcal 154 g:ssa. Per 100 g: 63 kcal.

Kuinka paljon proteiinia on tässä: makeat kirsikat?

1,1 g per 100 g eli 1,7 g 154 g:n annoksessa.

Kuinka paljon hiilihydraatteja on tässä: makeat kirsikat?

Hiilihydraatteja 16 g per 100 g, joista kuitua 2,1 g ja sokereita 13 g.

Samankaltaiset ruoka-aineet

Kuinka monta kaloria tarvitset? · Kuinka paljon proteiinia tarvitset?

JOGO Fuel

Kirjaa makeat kirsikat sekunneissa

Tallenna se, kirjaa ateriasi ja saa pelien ympärille rakennettuja päiviä sekä valmentaja, joka perustelee jokaisen muutoksen. Ilmaiseksi JOGO-tililläsi.

Aloita ilmaiseksi
Kirjaa sekunneissaHae yli 9 300 ruoasta omalla kielelläsi, valitse annoskoko ja valmis. Viimeisimmät ruoat ja pikalisäys ravintolaaterioille.
Rakennettu pelaamisesi ympärillePelaatko seitsemältä? Fuel siirtää isoimman hiilihydraattiaterian aiemmaksi, lisää ennen peliä syötävän välipalan ja tekee päivällisestä palautumisaterian.
Valmentaja, joka selittääHuomaa tapasi, ehdottaa yhtä muutosta, kertoo miksi sen pitäisi toimia ja tarkistaa muutaman viikon päästä, toimiko se.