Drikke, søtsaker og tilbehør

Ertesuppe med skinke: kalorier og næringsinnhold

Ertesuppe med skinke: 71 kalorier per 100 g. En porsjon på 107 g (100 ml) inneholder 76 kalorier, 5,3 g protein, 12 g karbohydrater og 0,7 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 28 % av kalorieneKarbohydrater 64 %Fett 9 %

Tallene over gjelder for: Hjemmelaget.

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier71
Protein5 g g
Karbohydrater12 g g
Kostfiber1,4 g g
Sukker1,9 g g
Fett0,7 g g
Mettet fett0,2 g g
Natrium117 mg mg

Alle typer: ertesuppe med skinke, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Hjemmelaget715120,7
Ferdig til servering533,36,91,4
Redusert salt573,69,30,6
Hermetisk, konsentrert1417,7213,3
Hermetisk, med vann754,1111,7
Hermetisk, med biter774,6111,7
Hermetisk, redusert salt684110,7
Hermetisk, med like mye vann754,1111,7

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 107 g ertesuppe med skinke?

76 kalorier i 107 g. Per 100 g: 71 kalorier.

Hvor mye protein er det i ertesuppe med skinke?

5 g per 100 g, eller 5,3 g i en porsjon på 107 g.

Hvor mange karbohydrater er det i ertesuppe med skinke?

12 g karbohydrater per 100 g, inkludert 1,4 g fiber og 1,9 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer ertesuppe med skinke på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.