Kjøtt og fisk

Lammeforskank: kalorier og næringsinnhold

Lammeforskank: 111 kalorier per 100 g. En porsjon på 125 g (125 g) inneholder 139 kalorier, 28 g protein, 0 g karbohydrater og 3 g fett.

Kalorier
Protein g
Karbohydrater g
Fett g
Protein 81 % av kalorieneKarbohydrater 0 %Fett 19 %

Tallene over gjelder for: Rå, kun magert.

Oversikt

Næringsinnhold

NæringsstoffPer 100 gDin porsjon
Kalorier111
Protein22 g g
Karbohydrater0 g g
Kostfiber0 g g
Sukker0 g g
Fett2,4 g g
Mettet fett0,9 g g
Natrium95 mg mg

Alle typer: lammeforskank, per 100 g

Slik endrer tallene seg med snitt, sort og tilberedning.

TypekcalProtein gKarbohydrater gFett g
Rå, kun magert1112202,4
Rå, magert og fett183200,111
Rå, magert og fett, fra frossen22318016
Kokt, kun magert1953107,9
Kokt, magert og fett23329013
Braisert, kun magert2093308,4
Braisert, magert og fett25630015
Braisert, magert og fett, fra frossen25827016

Kilde: Canadian Nutrient File 2015, Health Canada. Inneholder informasjon lisensiert under Open Government Licence - Canada. Verdiene er gjennomsnitt og varierer med sort, merke og tilberedning.

Spørsmål

Hvor mange kalorier er det i en porsjon på 125 g lammeforskank?

139 kalorier i 125 g. Per 100 g: 111 kalorier.

Hvor mye protein er det i lammeforskank?

22 g per 100 g, eller 28 g i en porsjon på 125 g.

Hvor mange karbohydrater er det i lammeforskank?

0 g karbohydrater per 100 g, inkludert 0 g fiber og 0 g sukker.

Lignende matvarer

Hvor mange kalorier trenger du? · Hvor mye protein trenger du?

JOGO Fuel

Registrer lammeforskank på sekunder

Lagre det, loggfør måltidene dine, få dager bygget rundt kampene dine og en trener som forklarer hver endring. Gratis, med JOGO-kontoen din.

Kom i gang gratis
Logg på sekunderSøk blant over 9 300 matvarer på ditt eget språk, velg porsjon, ferdig. Nylige matvarer og hurtigtillegg for når du spiser ute.
Bygget rundt kampene dineSkal du spille klokka 19? Fuel flytter det store karbohydratmåltidet tidligere, legger til en matbit før kampen og gjør middagen til restitusjonsmåltidet.
En coach som forklarerSer mønstrene dine, foreslår én endring, sier hvorfor den bør fungere, og sjekker etter noen uker om den gjorde det.